Sheraton Bursa Hotel
Eker Efsane Yoğur
Ted Bursa Koleji
Neskar Otomotiv

Kafkaslar Türkiye’de: Lezginka

Bursa

Kafkaslar Türkiye’de: Lezginka

Tarih: 28 ve 29 Ocak 2019

Yer:   Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

Saat:  20:30

Bilet fiyatları: 

1. Kategori – 109.50 TL
2. Kategori – 89.50 TL
3. Kategori – 69.50 TL
4. Kategori – 49.50 TL
Kafkaslar Türkiye'de: Lezginka
– Program süresi 1 buçuk saattir, 15 dakika ara olacaktır. Kapı açılışı gösteriden 30 dakika önce olacaktır. Belirtilen saat gösteri başlama saatidir. Başlama saatinden sonra gelen seyirciler 1. bölümün sonunda salona alınacaktır.
-Elektronik bilet çıktılarınızı veya QR kodlarınızı giriş öncesinde hazır bulundurunuz, barkodlu giriş kontrolü yapılacaktır.
– Öğrenci biletlerinin girişte öğrenci kimlik kartı ibrazı mecburidir. Öğrenci kartı ibraz etmeyen kişilerden fiyat farkı alınacaktır.
– Yaş sınırı yoktur, 6 Yaş ve üzeri katılımcılar bilete tabidir.
– Organizasyon şirketi, uygun görmediği kişileri bilet fiyatını iade ederek mekana almama hakkına sahiptir.
-Satılan biletlerde iptal, iade ve değişiklik yapılmaz. Kayıp ve çalıntı biletler için işlem yapılmaz.
– Organizasyon şirketi, bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Kafkaslar Türkiye’de: Lezginka

Kafkas Danslarının Dünyadaki En Önemli Temsilcilerinden Lezginka Yoğun İstek Üzerine 60. Sanat Yılında Yeniden Bursa’da!

Dağıstan Devlet Akademik Halk Dansları Topluluğu LEZGİNKA 1958 yılında kurulduğu günden günümüze kadar; Amerika, Avusturalya, Japonya, İspanya, İtalya, Fransa, Portekiz, Almanya, Çin, Vietnam, Mısır, Yeni Zelanda, Portekiz gibi ülkeler dahil olmak üzere dünyanın 5 kıtasında 80’i aşkın ülkede 5.000’den fazla gösteri gerçekleştirmiş, 30 milyondan fazla izleyiciye ulaşmıştır. Ayrıca dünyanın en tanınmış profesyonel dans festivalleri ve yarışmalarında 50’den fazla ödül kazanmıştır.

LEZGİNKA nın her gösterisi; bir dans, zarafet ve güzellik festivalidir.

Geleneksel folklor motiflerinin çağdaş sahne yorumunu, tamamı devlet sanatçısı unvanına sahip olan dansçıların performanslarındaki yüksek ustalık ve duygusallıkla birlikte sunan LEZGİNKA izleyenlere unutulmaz bir izlenim bırakır. Ulusal çalgıların büyülü müziğiyle ve ulusal kıyafetlerin parıltısıyla izleyenlerini canlı bir karnavala davet eder.

Etnik çeşitlilik açısından dünyada bir benzeri olmayan LEZGİNKA Kafkas halklarının duygulu ve ateşli danslarından oluşan bir buçuk saatlik bir programla sahnede olacak. Özellikle kılıç dansı, davul şovu ve Dünya’da eşi benzeri olmayan ip cambazının ve akrobatik şovların yer aldığı Köyde Şenlik dansı izleyenlere muhteşem bir görsel şölen yaşatacak.

Tüm dünyada Kafkas danslarının en meşhur ismiyle LEZGİNKA 60. Sanat Yılında, yeniden Türkiye Turnesinde!

Lezginka dansını bir de LEZGİNKA Akademik Halk Dansları Topluluğu’ndan izlemek için hazır mısınız?

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Konser Bursa / Sinema Bursa / Tiyatro BursaFuar Bursa / Diğer Etkinlikler / Çocuk Etkinlikleri

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebookhesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında…  Ayrıca Instagram’da fotoğraf ve videolarını #dergibursa ile etiketleyenlerin çalışmaları Bursa ile paylaşılıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı