Sheraton Bursa Hotel
Eker Efsane Yoğur

Kadın ve Umut 2018 Plastik Sanatlar Sergisi

Kadın ve Umut 2018 Plastik Sanatlar Sergisi

Tarih: 5 Mart 2018 – Pazartesi

Yer: BAOB – 1. kat oditoryum giriş katı fuaye alanı

Saat: 15:00

Kadın ve Umut 2018 Plastik Sanatlar Sergisi
Proje Kısa Tanımı: Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleşecek sergi, çoğunluğu Bursa da yaşayan 50 kadın sanatçının resim, baskı, cam, seramik, heykel, tekstil sanatları gibi tüm disiplinlerde eserleri kabul edilecek ve “Kadınla 2018” adı altında gerçekleştirilecektir.
Projenin Kapsamı: Geçen yıl ilkinde 35 kadın sanatçının sergisi diye yola çıktığımız ve sergimizi konuk sanatçılarda dahil 65 kadın sanatçı ve eserleri ile, “Kadın ve Umut” adlı sergiyi gerçekleştirmiştik. Sanatçılarımız tarafından hibe edilen eserlerin satışından elde edilen gelir ve hibe edilen eserler Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneğine bağışlanmıştı. Bu büyüklükte katılımla Bursa da gerçekleşen; katılımcısı kadın, konusu kadın ve kadın yararına çalışan bir derneğin de içinde olduğu ilk sergi unvanına sahip olmuş çok yönlü bir proje olması, bu yılda bizi yola çıkaran önemli bir güç olmuştur.
Bu Gün: Bu yıl yeni sergi projemizde 50 kadın sanatçı ile yola çıktık, şu an sayımız 89 oldu.
Projenin Amacı: Kadın sanatçılarımızı ve sanatseverleri ulvi bir amaç için bir araya getirmek ve elde edilen gelirin “Türk Anneler Derneği”ne verilmesi amacımızdır. Türk Anneler Derneği ile yazılı protokolün imzası basın toplantısında gerçekleşecektir. Sanat eserlerini %50 ve %100 hibe edecek değerli sanatçılarımızın tanıtılması, eserlerinin satılması ve kendilerinin motivasyonunun artırılması da diğer bir amaçtır.
Projenin Sloganı: Biz KADIN’ız…
KADINLA; hastaysa iyileşir, bozuksa tamir olur. KADINLA; cahil akıllanır, yoksul zenginleşir, savaş barışa dönüşür, nefret aşka dönüşür. KADINLA; kirler temizlenir, çiçekler tomurcuklanır, uzaklar yakınlaşır. KADINLA; her şey birlik ve beraberlik içinde ve sevgiyle var olur.

 

Konferans Konuşmacılarımız:
Seramik Sanatçısı, Prof. Ayşegül Türedi Özen
Peyzaj Mimarları Odası Başkanı, Necla Özkaplan Yörüklü
Ressam ve Seramik Sanatçısı, Arzu Karayel
Ressam ve Sanatla Terapi Uzmanı, Esra Çubuk
Nilüfer Kadın Korosu Derneği Başkanı, Dr.Aysel Gürel
Gönlü Ferah Otel Yönetim Kurulu Üyesi, İlkay Akbaş
Bursa Türk Anneler Derneği Başkanı, Hande Gençosman

 

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook ve Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı