Neskar Otomotiv
Sheraton Bursa Hotel
Ted Bursa Koleji
Eker Efsane Yoğur

Ill – Legimate

Batalo Uncc - 23. Uluslarası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

Ill – Legimate

Yer: Adile Naşit Tiyatrosu

Tarih: 24 Ekim 2018 – Çarşamba

Saat: 11.00 / 18.00

  • Ücretsizdir.
Ill - Legimate
Ill – Legimate

Yazan: Abdul KINYENYA
Yöneten: Robert MUSIITWA
Oyuncular: Agaba Prince DANIEL, Akot MARIA, Etou STUART, Lukwanzi Kauther NDAGANO, Mpanda SAMUEL, Naganzwa ERIC, Nambalirwa JOAN
Yaş Grubu: 10 – 17 Yaş
Dil: Sözsüz
Süre: 30 Dakika

Çocuk işçiliği maalesef tarım, madencilik, üretim, inşaat ve sokaklarda dilencilik gibi bir dizi sektörde mevcuttur. Çoğunlukla, bu çocuklar işlerinden ücret, sosyal yardım veya iş güvenliği almazlar. Çocuk işçiliği çocuk gelişimi ve eğitimi üzerindeki köklü ve zararlı etkilerine rağmen, Afrika’da hala çok yaygındır.

Oyunun arkasındaki hikâye, Uganda’daki Ulusal Tiyatroda iki erkek ve bir kız kardeşin, küçük kardeşlerinin okul ücretlerini ödemek için yasa dışı sektörde çalışmak yerine, kendi okullarının yanı sıra, günde ortalama 6 saat mısır satmasıdır.

Bursa Etkinlikleri

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook hesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı