Mudanya Belediyesi
Eker Süt
Neskar Otomotiv

İlk izlenim çok önemli, güzelliğinizi koruyun…

Yaşlanma fizyolojik, devam eden bir süreç. Bizler ise var olduğumuz süre zarfında her zaman içgüdüsel olarak yaşlanmaya karşı çıkmaya, iyi görünmeye, yaşımızın iyisi olmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmaya göre ilk tanıştığımız insanların öncelikle güven verip vermediğine odaklandığımız sonucu ortaya çıkıyor. İlk izlenimde aradığımız güven duygusu ise temizlik, bakımlı olma gibi unsurları beraberinde getiriyor. Ben bir estetik cerrahım, mesleğim bu bahsettiğimiz güzelliği korumak, ilk izlenimin iyi olmasını ve bunun devamını getirmeye yardımcı olmak gibi özellikler taşıyor. Şimdi bu güzellik koruyucusu olan mesleğimin ışığında hareket ederek üzerinde 3 senedir çalıştığım bir kitapla sizlerle buluşuyorum.

Kitabın adı “Yaşlanmayı Reddet!” Aykırı bir duruşu var kitabın. Yüzyıllardır insanlığın peşinden koştuğu bir arzuyu irdeliyor. Neden güzel olmak istediğimizi, neden var olduğumuz süre zarfında beden ve ruh ilişkisinin birbirini tamamlaması gerektiğini anlatıyor. Estetik cerrahinin bu kurguda nasıl işlediğini ve aslında nasıl işlemesi gerektiğini açıklıyor. Estetik cerrahiden ne zaman, neden ve nasıl yardım almanız gerektiği kitabın satır aralarında gizli… Az evvel de söylediğim gibi güzellik koruyucusu olarak nitelendiriyorum mesleğimi. Kusurları seviyorum, “Altın Oran”ı dışlıyorum, estetik cerrahinin kadınların gölgesinde, onların istekleriyle ve zekâsıyla yön aldığını düşünüyorum.

YR Kapak6

Yaşlanmak, estetik ve güzellikle ilgili olan her şey hala söylenmemiş olarak duruyor, duracak ve hiç kimse, hiçbir zaman çözemeyecek bu durumu. İnsanoğlu nefes aldığı müddetçe yaşlanmak istemeyecek. Bu kitapla bedeninizi korumayı, korunmayı öğrenecek ve tekniklerimi biraz daha iyi anlayacaksınız. Hasta deneyimleri var kitapta. Birilerinin yaşamında nasıl var olduğumuzu göreceksiniz. Bir insanın savunmasız, çırılçıplak duygularını, zamanı geriye alma çabalarını, memnuniyetsizlik yaşadığı noktada nasıl estetik cerrahiden yardım aldığını okuyacaksınız. En önemlisi neler hissettiğini kavrayacaksınız. Sistemin dayattığı güzellik normlarını unutun, kendinizi olduğunuz gibi sevin ama mutlaka kendinizi, bedeninizi, yüzünüzü zamana karşı koruyun. Aynadaki aksiniz size her zaman mutluluk versin.

Peki, şimdi “Yaşlanmayı Reddet”meye hazır mısınız? Kitabım sizlerle buluşmaya hazır…

Bülent Cihantimur
Bülent Cihantimur

 

Yorumlar

comments

Etiketler

Bu da ilginizi çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı