Eker
Ted Bursa

İfadenizi değiştirmeden estetik kalmak mümkün

Son yılların en favori ameliyatsız cilt germe tekniği tartışmasız Örümcek Ağı Estetiği. 2011 senesinde geliştirdiğim Örümcek Ağı Estetiği’nin en büyük avantajı ise doğallıktan ödün vermeyen, ifadeyi değiştirmeden natürelliği koruyan bir teknik olması.

Cildimiz; her şeyimiz, tüm bedenimizin yansıması, koruyucusu, yaşımızı ele veren ve bazen olduğumuzdan daha yaşlı gösterebilen, yer çekimiyle başı dertte olan bir yapı.

Ne kadar iyi bakarsak, önleyici tedavilerle desteklersek, bir o kadar da kadir kıymet bilen cildimizin desteğe ihtiyacı var. İşte Örümcek Ağı Estetiği de, cilde ameliyatsız bir şekilde destek verebilen bir mekanizmaya sahip. Öte yandan insanlar, yapılan herhangi bir uygulama ile ifade eksikliği yaşama ihtimalinden korkuyorlar. Eskisi gibi gülümseyememek, donuk bir ifadeye sahip olmak, doğaldan çıkmak, yapaya geçiş yapmak da en istenilmeyen mevzular aslında. Örümcek Ağı Estetiği bunu başarıyor, ifadenizi değiştirmeden 5–10 yıl öncesi halinize geri dönüş yapabiliyorsunuz.

İsminin Örümcek Ağı Estetiği olmasının en önemli nedeni doğadan feyiz alınarak tasarlanmış bir teknik olması. Örümcek ağı gibi güçlü, naif, zararsız, bir o kadar da sistematik bir ağ yapısının cilt altına örülmesi suretiyle yapılıyor. Bu yapıyı oluştururken anatomi bilgisi ve el işçiliği şart. Medikal ipler cilt altına örülür örülmez, vücut reaksiyon gösteriyor ve bölgeyi tazelemek için kolajen miktarını artırıyor. Kendi biyolojik ağını bu iplerin etrafına örmeye başlıyor. İğne ve ipleri düşününce ilk etapta “Acıyor mu?” sorusu geliyor akla. Hayır, acı yok. Anestezik kremlerle lokal olarak cilt uyuşturuluyor. 6 ay içerisinde yerleştirilen ipler erise de bedenin kendi ördüğü ağ baki kalıyor. Diğer taraftan lifting etkisi açığa çıkıyor, cilt sıkılaşıyor, çizgiler yok oluyor ve en önemlisi cilt toparlanıyor.

Teknik tüm avantajlarını cilt olan her yerde gösterebilme yapısına sahiptir. Söz gelimi boyun, kol ve bacak içleri, karın, göğüs, kısaca toparlanması istenen her bölgeye uygulanabilir. Ameliyatsız bir teknik olan Örümcek Ağı Estetiği sonrasında derhal sosyal hayata geçiş yapabiliyorsunuz. Uygulama sonrası makyajlarını tazeleyerek kliniklerimizden ayrılan hastalarımız, hayatlarına ara vermeden, kaldıkları yerden devam ederek, üstelik günden güne artan kolajen sayesinde, tazelenen ciltleriyle, aynalara gülümsemeye başlıyorlar.

Bülent Cihantimur
Plastik ve Rekonstürktif Cerrahi Op. Dr. Bülent Cihantimur

 

Yorumlar

comments

Etiketler

Bu da ilginizi çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı