Hakkımızda

Yayıncı / Yapımcı / Yönetim

Photo Graphica logo

 

 

 

 

Çekirge Mah. Selvili Cad. No:12 Çelebi 2 Apt. D.1
Osmangazi / BURSA
T. (0224) 233 87 11

İmtiyaz Sahibi ve Yayın Yönetmeni
Engin Çakır (Sorumlu)
engincakir@photographica.com.tr

Koordinatör
Emine Korku
eminekorku@photographica.com.tr

Yazı İşleri
Ferhan Petek
ferhanpetek@photographica.com.tr

Reklam İletişim
reklam@dergibursa.com.tr
T. (0224) 233 87 11 (0533) 522 00 40

dergi bursa, Photo Graphica tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır. dergi bursa’nın isim ve yayın hakkı Photo Graphica’ya aittir. Yayımlanan yazı, fotoğraf ve konuların her hakkı saklıdır ve tüm sorumluluğu eser sahiplerine aittir. İzin alınmadan alıntı yapılamaz. Reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. dergi bursa, “Basın Meslek İlkeleri”ne uymaya söz vermiştir. dergi bursa, “Basın Meslek İlkeleri”ne uymaya söz vermiştir.

İçerik türü: Rehber – Seyahat- Etkinlik – Bursa

Derginin ebatları : 21,5 x 27,5 cm

Periyod : 2 ayda bir + 3 özel sayı

Baskı adedi : 2.500

Ulaşılan ortalama hedef kitle : 80.000 kişi (sayı başına)

Dağıtım şekli : Kargo ve Kurye – imzalı ve raporlu

Satış şekli : Abonelik ve toplu satış –  abone@dergibursa.com.tr

ISSN: 2146 – 1457 Yerel Süreli Yayın

Yayın Dili: Türkçe – İngilizce

Dijital Yayıncılık: www.dergibursa.com.tr

Facebook: facebook.com/dergi.bursa
Instagram: @dergibursa #dergibursa

“Sosyal kentin sosyal medyası”

“dergi” ne anlatıyor?
Her sayısında farklı bir tema ile yola çıkan dergi bursa, özel dosya haberler hazırlıyor. Fotoğraf projeleri ile Bursa’ya, ülkemize ve dünyadan gezi noktalarına farklı gözlerle bakabilmeyi hedefleyen derginin köşeleri arasında; foto öyküler, foto belgesel çalışmaları ve fotoğraf portfolyoları, Bursa’nın ilgiyle takip ettiği yazarlar, şehirden haberler, eğitim ve sağlık hakkında uzman yazıları ile mekan ve proje tanıtımları yer alıyor.

Hangi dili kullanıyor?
Türkçe – İngilizce olarak iki dilde yayınlanan dergi bursa, Bursa’nın düzenli çıkan yayınları arasında billungual yani iki dil kullanan tek yayın. Bu özelliği ile Bursa’yı temsil ediyor, turistik bir amaç ve anlam taşıyor.

Kime anlatıyor?
Her yaştan insana hitap eden dergi bursa’nın öncelikli hedef kitlesi Bursalılar… Ancak internet üzerinden dünyanın her yerinden takipçi kazanıyor. Oluşan okuyucu kitlesi 18-65 yaş aralığında. Sosyo-ekonomik düzeyi ağırlıklı olarak A ve B sınıfından oluşan bu okuyucu kitlesinin %54’ünü kadınlar oluşturuyor. Eğitim seviyesi ortalaması ise 4-6 yıllık üniversite düzeyinde.

www.dergibursa.com.tr ve sosyal medya
Tüm masaüstü ve mobil cihazlardan (cep telefonları, tablet, laptop) rahatlıkla ulaşılabilen “dergi”nin sitesi, içeriğinde yer alan kelimeleri indeksliyor. Bu sayede google aramalarında reklam verenlerine avantaj sağlıyor. Tüm sayılar “animasyonlu e-dergi” olarak okunabiliyor, pdf olarak indirilebiliyor. Tüm girişleri SEO ile destekleniyor.

Site Google Analytic raporlarına göre günlük ortalama 2000 kişinin ziyaret ettiği www.dergibursa.com.tr, güçlü içeriği ve arşiv yapısıyla büyük ilgi topluyor. Ziyaretçilerin ortalama 3 dk zaman harcadığı bu site sayesinde büyük bir hedef kitleye ulaşmak mümkün. Web alanında erişim sayısı ise her ay ortalama 720.000 kişi. Bursa’daki tüm kültür sanat etkinliklerini, sinema ve tiyatro programlarını güncel bir şekilde sunan site Bursalıların yakından takip ettiği bir sosyal alan kimliği taşıyor.

Sosyal medyada da etkin olarak yer alan dergi bursa, tüm içeriğini ücretsiz bir şekilde sergilediği paylaşımlarında sosyal medya kullanıcıları ile buluşuyor ve geniş bir kitle tarafından takip ediliyor. Sosyal medyada Bursa’da en çok takip edilen dergi olma başarısını sergileyen dergi bursa’nın toplam organik takipçi sayısı 25 bini buluyor.

 

Dağıtım Alanları

EĞİTİM & SAĞLIK

Kolejler, anaokulları, hastaneler, tıp merkezleri, görüntüleme merkezleri, doktor muayenehaneleri, güzellik merkezleri, kuaförler, spor merkezleri / 300 adet

İNŞAAT & MOBİLYA & DEKORASYON

İnşaat ve yapı malzemeleri; mobilya ve ofis malzemeleri; aydınlatma, perde, halı, ev tekstili, elektronik, cam ve dekor şirketleri / 300 adet

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ & YİYECEK İÇECEK SEKTÖRÜ

Özellikle FSM Bulvarı’ndaki bar, bistro, kafe, restoran ve pastaneler ile AVM’lerin içerisindeki çeşitli sektörlerden mağazalar / 300 adet

OTELLER

Bursa’daki 5 yıldızlı otel odaları / 700 adet

ABONELER & REKLAMVERENLER

Bireysel kayıtlı aboneler, belediyeler, dergiye reklam veren şirketler, dergi sunumları / 625 adet

DİĞER

Protokol, sanayi bölgeleri, holdingler, hukuk büroları, medya, reklam, otomotiv ve turizm şirketleri, diğer / 275 adet

Turizm, İnşaat, Tekstil
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X