Sheraton Bursa Hotel
Ted Bursa Koleji
Eker Efsane Yoğur
Neskar Otomotiv

Fıçı Yahut Mukadderat Meselesi

TİYATRO LOKUS - 23. Uluslarası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

Fıçı Yahut Mukadderat Meselesi

27 Ekim, Cumartesi
Saat: 11.00 / 14.00
Akpınar Kültür Merkezi

  • Ücretsizdir.
Fıçı Yahut Mukadderat Meselesi
Fıçı Yahut Mukadderat Meselesi

Yazan: Nazım HİKMET Çeviri Öyküler
Yöneten: Bilge SERDAR, Sinem ÖZÇAKMAK, Tuba KELEŞ (Kollektif)
Oyuncular: Bilge SERDAR, Sinem ÖZÇAKMAK, Tuba KELEŞ
Yaş Grubu: +14 Yaş
Dil: Türkçe
Süre: 50 Dakika

Kuturye fıçı taşıyarak para kazanan sıradan bir adamdır. Sıradan bir günde yine sıradan bir kimlik kontrolü sırasında taşıdığı fıçı yuvarlanmaya başlar. Ülke sınırını geçer ve bir dizi traji-komik felakete sebep olur; ülkelerarası politik kriz yaşanır, savaş başlar ve dünya ekonomisi çöker. Oyunda üç anlatıcı yuvarlanan fıçının peşinden koşarak bu trajik, bir o kadar da komik hikâyeyi bize aktarmaya çalışırlar. Kavgacı çete üyeleri, farklı ülkelerin elçilikleri, kraliçe, ülkenin en zengin adamı, sosyete kadınlar derken anlatıcılar fıçının neden olduğu karmaşaya kendilerini öyle kaptırırlar ki hikâyenin asıl kahramanını yani Kuturye’yi unuturlar. Sahi Kuturye nerededir? Kuturye neler yapmıştır? Hikâyede Kuturye zengin olmuştur. Fıçısı onca şeye neden olurken Kuturye’nin nasıl zengin olduğunu bir türlü çözemeyen bu üç anlatıcı seyircilerin de yardımıyla Kuturye’nin aslında nasıl zengin olduğunu anlamaya ve hikâyeyi tamamlamaya çalışırlar.

Bursa Etkinlikleri

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook hesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı