Eker Efsane Yoğur
Neskar Otomotiv
Ted Bursa Koleji

Evlerin İnsan Halleri Sergisi

Sezin Türk Kaya

Evlerin İnsan Halleri Sergisi

Tarih:  14 Mart – 07 Nisan 2019

Yer:  Nazım Hikmet Kültürevi

Açılış Saat: 19:00

Facebook Etkinliği

Evlerin İnsan Halleri Sergisi

 

Evlerin İnsan Halleri Sergisi

baskılar / kalıplar / süreçler

Sezin Türk Kaya’nın “Evlerin İnsan Halleri” isimli sergisi baskı resimlerin yanı sıra sanatçının üretim sürecini de paylaştığı kalıplar ile çeşitli malzeme ve materyalleri içeriyor.

Sanatçı kimi zaman uzaktan baktığı kimi zaman da iyice yaklaştığı kadrajlarda harabeye dönmüş yıkık dökük evleri betimliyor. Bazen aralanmış bir kapı ya da dantelli bir perde,bazen pencere önüne dizilmiş çiçekler, bazen de tutturuldukları ipin üzerinde uçuşan çamaşırlar, bu derme çatma evlerde yaşamın halen devam ettiğini imliyor. Kasvetli hava dağılıyor ve arka bahçede oynayan çocukların neşeli sesleri ile birlikte ocakta pişen yemeğin kokusu tüm mekana yayılıyor.

Sezin Türk Kaya’nın kolografi tekniği ile gerçekleştirdiği eserlerinde leke, çizgi ve doku özgün biçim dilini belirleyen en temel unsurlar olarak dikkati çekiyor. Onun resimlerinde biçimi oluşturan yumuşak lekeler dokusal tatlarla zenginleşirken tüm yüzeyi dolaşan titreşimli çizgiler kompozisyona büyük bir dinamizm katıyor. Sanatçının doku ve çizgi ile yüzeye kazıdığı izler bu ıssız evlerin geçmişten getirdiği ne varsa açığa çıkartırken, hepimizin aşina olduğu sessiz bir öykünün araçlarına dönüşüyor.

Sezin Türk Kaya’nın “Evlerin İnsan Halleri” isimli sergisini 14 Mart – 7 Nisan tarihleri arasında Nâzım Hikmet Kültürevi’nde izleyebilirsiniz.

Meryem UZUNOĞLU

 

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Konser Bursa / Sinema Bursa / Tiyatro BursaFuar Bursa / Diğer Etkinlikler / Çocuk Etkinlikleri

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebookhesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında…  Ayrıca Instagram’da fotoğraf ve videolarını #dergibursa ile etiketleyenlerin çalışmaları Bursa ile paylaşılıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Kapalı