Eker
Ted Bursa

En renkli bakış açısı

Animasyon film önerileri

 

Toy Story
Toy Story

“Oyuncak Hikâyesi” serüveni 1995’te, çocukları ve oyuncaklarının gece yarısından sonra canlandığına inanan hayalperest yetişkinleri peşinde sürüklemişti. Oyuncakların ancak hayal edebildiğimiz dünyalarını anlatan animasyon film, hayatı onların bakış açısıyla önümüze seriyordu. Hollywood’un ilk uzun metrajlı bilgisayar animasyonu olan filmin orijinalinde Tom Hanks ve Tim Allen’in sesiyle hayat bulan ana karakterler, Türkiye’de Mehmet Ali Erbil ve Haluk Bilginer ile özdeşleşmişti.

Yapımı : 1995 – ABD
Tür : Animasyon, Fantastik, Komedi
Süre: 81 Dak.
Yönetmen : John Lasseter
Oyuncular : –
Seslendirenler : Tom Hanks, Haluk Bilginer, Mehmet Ali Erbil, Tim Allen, R. Lee Ermey
Senaryo : John Lasseter, Pete Docter, Joel Cohen
Yapımcı : Steve Jobs, Bonnie Arnold
Diğer Adı : Oyuncak Hikayesi 3D

Buzz Lightyear adlı yeni çıkan oyuncak, Andy’e hediye edilir. Oyuncağı çok seven Andy, eski gözdesi Şerif Woody’e olan ilgisini yitirir. Bir gün Buzz yanlışlıkla pencereden aşağı uçunca, herkes Woody’nin onu öldürdüğüne inanır. Woody, kendisini kurtarabilmek için Buzz’ın arkasından giderek onu geri getirmeye karar verir. Fakat ikiliyi dış dünyada büyük tehlikelerle dolu maceralar beklemektedir.

The most colorful perspective

In 1995, the “Toy Story” adventure dragged both children and imaginative adults who believed that toys came to life after midnight. The animation movie depicted the world of toys that we can only imagine and showed us life through their perspective. Tom Hanks and Tim Allen gave life to the main characters in this first feature length computer animation of Hollywood which were identified with Mehmet Ali Erbil and Haluk Bilginer in Turkey.

Yorumlar

comments

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı