Bursagaz
Sheraton Bursa Hotel
Teknik Oto

Elif’in Düşleri

Bursa

Elif’in Düşleri

Tarih: 23 Aralık 2018 – Perşembe

Yer: Nilüfer Uğur Mumcu Kültür Merkezi

Saat: Tayyare Kültür Merkezi

Bilet fiyatları: 27.50 TL

BİLET AL

Elif'in Düşleri

Elif’in Düşleri
Elif’in Düşleri oyunu, Bursa Tayyare Belediye Kültür Merkezi sahnesinde sizlerle…

– 24 ay ve üzeri her yaş grubundan seyirci bilete tabidir.
– 24 ay üzeri çocukların etkinliği ailelerinin kucağında izlemesi o çocuklar için bilet alınmayacağı anlamına gelmemektedir

Elif altı yaşında bir kız çocuğu. Bir gün sofrada yemekten hoşlanmayınca babasıyla bir oyuna başlarlar. Babası ona sebze ve meyveleri nasıl tanıyabileceğinin yolunu gösterir. Elif o günden sonra hayal dünyasında onlarla konuşur ve onları yakından tanır.

Elif’in Düşleri Çizgi Filmi; çocukların öğrenme ve araştırma içgüdülerini, hayal güçlerini ve düşünsel ufuklarını geliştiren bir yapıya sahiptir. Film ile çocukların hem meyve-sebzelerle olan ilgisi ve sevgisini artacak hem de animasyonun gücünü kullanarak çeşitli benzerlik ve çağrışımlarla da hayvan ve eşyalarla ilişki kurması sağlanacaktır.

Çocuklar, şekil benzerliği, fayda-zarar ilişkisi başta olmak üzere farklı ilişki şekillerini de öğrenmiş olacaklardır. Bu onların daha somut bir dünyada eliyle ulaşabileceği bu sebze-meyveleri farklı bir gözle değerlendirme ve keşfetme yeteneğine ulaştıracaktır. Ayrıca sebze-meyveleri oyunları içinde kullanarak zararlı olabilecek ve petrol üretimi birçok oyuncağın da yerine geçebilecektir.

Çocuklarımızın tükettiğimiz sebze ve meyveleri daha yakından tanımalarını ve onların kendilerine nasıl yarar sağladığını öğrenmeleri önemli bir kazanım olacaktır. Diğer taraftan yemek istemedikleri bir sebze-meyveyi her anne-baba bir şekilde oyunlaştırarak yedirmeye çalışmakta.

Elif’ in düşlerinde yer alacak yemek ve yediklerimizin faydaları çocuklara sevdirilecek bir tarzda anlatılmaktadır. Sebze ve meyvelerin eşya-hayvan gibi karakterlere benzerken oluşacak hikâyelerin özgün, eğitici ve eğlendirici olmasına dikkat edilmektedir. Genelde her şeyin kendine has doğal yaratılışında daha güzel olduğu ve bir şekilde onlardan faydalanmanın gerektiği ve insana olan yarar ve katkıları basit ve anlaşılır bir dille canlandırılmaktadır.

 

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook hesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı