Eker Efsane Yoğur
Sheraton Bursa Hotel

Doğa ve Bilim Şenliği

Doğa ve Bilim Şenliği

Tarih: 11-12 Ağustos 2017

Yer: Uludağ – Sarıalan

Bilet fiyatları: Ücretsiz

Doğa ve Bilim Şenliği

Doğa ve Bilim Şenliği

Bursa Bilim ve Teknoloji tarafından 11-12 Ağustos 2018’de Sarıalan’da gerçekleştirilecek ‘Doğa ve Bilim Şenliği’ ile katılımcılar, teleskoplarla yıldız ve gezegenleri gözlemleyecek, doğa yürüyüşleri ile Uludağ’ın eşsiz güzelliklerini keşfedecek.

Bursa- Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bilimi topluma yaymak hedefiyle projelendirdiği, Türkiye’nin en kapsamlı, dünyanın sayılı bilim merkezlerinden biri olan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin (Bursa BTM) yoğun ilgi gören yaz etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor. Bursa BTM’nin bilime meraklı her yaştan insanı Uludağ’ın zirvesinde buluşturacağı ‘Doğa ve Bilim Şenliği’ 11-12 Ağustos’ta Sarıalan’da yapılacak. Tamamen ücretsiz gerçekleştirilecek etkinliklerde bilimseveler gün boyu, doğa ile iç içe bilimsel atölyelere katılabilecek,  doğa yürüyüşleri ile Uludağ’ın eşsiz güzelliklerini keşfedecek.  Gece yarısına dek sürecek şenliğe katılanlar, bilimle iç içe unutamayacakları bir gün geçirecekler.

Uludağ’da şenlik tam senlik

Uludağ’da gerçekleştirilecek renkli şenlikte doğa yürüyüşlerinin yanı sıra,  ahşap ev,  geri dönüşüm mikroskobu,  kuşyemi ve kuş yuvası yapımı ile topraksız tarım, volkanik patlama ve ipekböceği besleme gibi onlarca farklı konuda ücretsiz birçok atölye çalışması da yapılacak. Katılımcılar şenlik alanındaki atölye çalışmalarına kayıt yaptırarak, tüm etkinliklerden ücretsiz yararlanabilecek. 10.00- 18.00 saatleri arasında atölye ve doğa yürüyüşlerinin gerçekleştirileceği şenlik,  akşamda 22.00-02.00 saatleri arasında gökyüzü gözlemi ile son bulacak.  Bursa BTM’nin, Uludağ Sarıalan’daki ‘Doğa ve Bilim Şenliği’ne ilişkin detaylı bilgi almak isteyenler, www.bursabilimmerkezi.org web sayfasını ziyaret edebilirler.

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook hesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı