Eker Efsane Yoğur
Sheraton Bursa Hotel

Dağcılardan 21. LOÇ anma tırmanışı

Bursa'da Latif Osman Çıkıgil (LOÇ) Anma Tırmanışı’nın 21.’si gerçekleştirildi.

Dağcılardan 21. LOÇ anma tırmanışı

Dağcılardan 21. LOÇ anma tırmanışı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü (BUDAK) tarafından Uludağ’da düzenlenen ‘Latif Osman Çıkıgil (LOÇ) Anma Tırmanışı’nın 21.’si gerçekleştirildi.

Bursa ve 17 ilden katılan 145 dağcı ile Uludağ Oteller Bölgesi’nden başlayan faaliyette dağcılar, yer yer karlı zemin üzerinden 6 saatlik bir yürüyüşün sonunda Kilimli Göle ulaştı ve kamp kurdu. Ertesi gün Kilimli Göl’de anma törenini gerçekleştiren dağcılar, yine 6 saatlik yürüyüşle Alaçam köyüne ulaştı ve buradan araçlarla Bursa’ya geri döndü. Bursa’da düzenlenen toplantıda ise katılımcılara sertifikaları verildi. Etkinlikte, Türkiye Dağcılık Federasyonu eski başkanı Alaattin Karaca da yer aldı.

Dağcılardan 21. LOÇ anma tırmanışı

Federasyon Hançerli’de toplandı

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla Türkiye Dağcılık Federasyonu Kulüp Başkanları Toplantısı da Hançerli Medresesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Federasyona bağlı 142 kulübün yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda yıllık faaliyet takvimi ve kulüplerin problemleri gündeme alındı. Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin dağcılık branşında turizm altyapısıyla gerçekleştirmekte olduğu faaliyetlere dikkati çekti. Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Büyükşehir ile Adım Adım Doğa’ projesi hakkında bilgiler verildi.

Dağcılardan 21. LOÇ anma tırmanışı

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı