Bilen Patent
Era Bursa
Almira Hotel Bursa
Teknik Oto Jaguar Mini

Bursa’ya yeni yılda yeni hastane

Medicana Bursa Hastanesi

Medicana Sağlık Grubu, bugüne kadarki en büyük yatırımını Bursa’da hayata geçiriyor. Sağlık sektörüne yaptığı yatırımlarla büyümeye devam eden Grup, Bursa’nın kalbi Nilüfer’de inşa ettiği yeni hastanesini hizmete açıyor.

Türkiye’nin ilk özel hastanelerden biri olan Medicana Sağlık Grubu’nun 13. ve en kapsamlı hastanesi olan Medicana Bursa Hastanesi, başta Bursa olmak üzere, tüm Güney Marmara’ya sağlık hizmeti sunacak. Nilüfer’de akıllı bina özellikleri ile 40 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen 22 katlı Medicana Bursa Hastanesi’nin 300 yatak kapasitesi bulunuyor. Tam teşekküllü bir hizmet veremeye hazırlanan hastane; organ naklinden kalp cerrahisine, ileri kanser cerrahisinden radyasyon onkolojisi ve obezite cerrahisine kadar tıbbın tüm disiplinlerini bünyesinde barındırıyor.

Medicana Bursa Hastanesi, tıbbın tüm disiplinlerinin bir arada bulunduğu bir merkez olarak önemli ve hayati bir ihtiyaca yanıt vermeyi hedefliyor. Hem akut bakım sağlık hizmetleri, hem de kronik sağlık sorunları ile ilgili birimleriyle de tam donanımlı sağlık hizmeti vermeye hazırlanan hastane ayrıca nöroloji, iç hastalıkları, kalp damar cerrahisi ve onkoloji başta olmak üzere 28 farklı tıbbi birimi, mikrobiyoloji, biyokimya, patoloji tıbbi bilimleri ve dört farklı yoğun bakım ünitesini hastaların ihtiyacına sunmaya hazırlanıyor.

Bursa’ya yeni yılda yeni hastane
Dr. Hüseyin Bozkurt

Medicana Bursa Hastanesi’nin açılışı nedeniyle 28 Aralık Perşembe günü düzenlenen basın toplantısında konuşan Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt “Medicana Sağlık Grubu olarak Bursa’ya tam teşekküllü bir hastane açmayı uzun yıllardır arzu ediyorduk. Bu karar ve grubumuzun büyüme stratejisi doğrultusunda 2016 yılında başladığımız çalışmalarımız Aralık ayı itibarıyla tamamlandı. Tarihimizin en önemli başkentlerinden biri olan Bursa’yı aynı zamanda bir sağlık kentine dönüştürecek hastanemizi yeni yılın ilk günlerinde hizmete açıyoruz. Medicana kalitesini ve hizmet anlayışını Bursa ile tanıştırma fırsatı bulduğumuz için büyük mutluluk duyuyoruz. 100 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen hastanemiz, başta Bursa olmak üzere tüm Güney Marmara Bölgesi’ne ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Medicana Sağlık Grubu’nun gelecek 5 yıl içerisinde yüzde 100 büyüme hedefi doğrultusunda önemli adımlar attığını vurgulayan Bozkurt “Tamamen hasta ve hekim odaklı olarak tasarladığımız Medicana Bursa Hastanesi’nde dünya standartlarında hizmet sunabilmek için gerekli tüm altyapıyı hazırladık. Hastanemizi, akıllı bina teknolojisiyle donatarak ziyaretçilerimizin ihtiyaç duyabileceği her türlü tedavi imkânını sunmaya hazır hale getirdik” dedi. Medicana Bursa’nın, grubun bugüne kadarki en büyük yatırımı olduğunu ifade eden Bozkurt, “Hastanemiz tam kapasite hizmet vermeye başladığında 1.000 kişiye yakın çalışanla hizmet sunacak ve Bursa’nın en fazla istihdam sağlayan projelerinden biri olacak. Bursa hastanemiz ile bölge için sağlık hizmeti sunmanın yanı sıra önemli bir istihdam alanı da açtık” diye konuştu.

Yorumlar

comments

Etiketler
Close