Bursa’dan Sabiha Gökçen’e seferler başladı

Sabiha Gökçen Havalimanı

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasındaki otobüs seferleri 10 Ağustos Perşembe günü saat 07:00’den itibaren başladı.

İstanbul Valiliği ve Ulaştırma Bakanlığı’nca özel firmaların izinleri iptal edilerek, Bursa ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasındaki taşıma yetkisi sadece BURULAŞ’a verildi. BURULAŞ’tan yapılan açıklamaya göre; Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasındaki otobüs seferleri, bugün saat 07.00’den itibaren başladı.

Havalimanları Yer Hizmetleri Yönetmeliği (SHY-22) kapsamında yapılan değişiklik ile şehir terminali ve/veya terminalleri ile havalimanı arasında ve/veya havalimanlarından çevre illere ve ilçelere yapılacak olan düzenli yolcu taşıma işletmeciliği, karayolu taşımacılığı ve ilgili tüm mevzuata uyulması koşulu ile taleplere göre yönetmelik esasları çerçevesinde havalimanı işletmecisine verildi.  Bu karar doğrultusunda BURULAŞ ile HEAŞ arasında imzalanan protokol gereğince, Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan uçuşu olan Bursalılar her gün karşılıklı 10 seferle Bursa Terminali ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında taşınacak.

Yolcular, Bursa’da Bursa Terminali içinde yer alan bilet satış noktasından ve Sabiha Gökçen Havaalanı’nda da hem bilet satış gişesinden hem de otobüs içinden, 25 TL olarak belirlenen tek yön ulaşım bedeliyle biletlerini alabilecekler. Otobüsler, Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali, D5 Otoyolu, E.80 Otoyolu, Havaalanı yolu güzergâhından Sabiha Gökçen Havaalanı’na ulaşacak olup haftanın her günü devam edecek olan seferler, her iki yönden karşılıklı olarak saat 01.00, 03.00, 05.00, 07.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 20.00 ve 22.00 kalkışlı olarak planlandı.

Yorumlar

comments

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X