Eker Efsane Yoğur
Sheraton Bursa Hotel

Bursa TEDx’i deneyimledi!

Bursa TEDx’i deneyimledi!

Bursa TEDx’i deneyimledi! TEDx Bursa “Deneyimle” temasıyla 10 Mart Cumartesi günü Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda 1.600’e yakın katılımcıyla gerçekleşti.

4 farklı oturumda gerçekleşen etkinliğin ilk oturumunda Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği Başkanı Zümran Ömür, üreten toplum olmanın; Koda Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Mine Ekinci, kalbinin götürdüğü yere gitmenin; Emekli Bomba Uzmanı Mehmet Turan Yavuz ise hayatını kaybetme pahasına işine dört elle sarılmanın önemini anlattı.

İkinci oturumun ilk konuşmacısı olan Makyaj Uzmanı, Ses Sanatçısı ve Oyuncu Suzan Kardeş, O zamanda değil bu zamanda yaşamanın güzelliğinden; Türk İşaret Dili Tercümanı Neslihan Kurt, karşısına çıkan kapıları kapatmanın ya da açmanın insanın kendi elinde olduğundan; Ampute Milli Takım Kaptanı Osman Çakmak ise bir evladın vatansız, vatan sevgisiz büyüyemeyeceğinden bahsetti.

Bursa TEDx’i deneyimledi!

Üçüncü oturumun başında sahneye çıkan Akademisyen Prof.Dr. Uğur Batı, kendi haline bırakıldığında dünyanın daha güzel bir yer olacağını; Türkiye kadın Co-Pilotlar Şampiyonu Sevilay Genç, bir kadının gerçekten isterse yapamayacağı hiçbir şey olmadığını; Anaokulu Öğretmeni ve Global Teacher Prize Finalisti Nurten Akkuş, farklı hayallerin gelmesini beklemeden o hayallere gitmenin getirdiklerini aktardı.

Etkinliğin son oturumunda Base Jumper Cengiz Koçak, sebep ve sonuca ulaşmış herkesin cennete ulaşabileceğini; Tv Prodüktörü ve Tv Editörü Armağan Çağlayan ise deneyimsiz insanların deneyimli insanlara göre daha cesur ve yenilikçi olduğunu söyledi.

Bursa TEDx’i deneyimledi!

TED’in Paylaşmaya Değer Fikirler anlayışıyla yarattığı TEDx Bursa bu yıl 11 konuşmacı ve 2 performansı 1.600 katılımcıyla bir araya getirdi. Katılımcıların oturum aralarında eğlenceli ve keyifli vakit geçirmeleri için oluşturulan TEDx fotoğraf alanları da renkli görüntülere sahne oldu.

Bursa TEDx’i deneyimledi!

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook ve Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı