Ted Bursa Koleji
Teknik Otomotiv
Neskar Otomotiv

Bursa Senfoni Orkestrası Programı

Beethoven Eroica

Bursa Senfoni Orkestrası Programı – Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası / 2019

Tarih:  21 Şubat 2019 – Perşembe

Yer: Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

Saat: 20:00

Bilet fiyatları: İndirimli 10 TL, Tam 20 TL

Bursa Senfoni Orkestrası Programı
Bursa Senfoni Orkestrası Programı
İki büyük “B” : Bach ve Beethoven…
Bu haftaki konserimizde, müzik tarihine yön veren iki büyük besteci Johann Sebastian Bach ve Ludvig van Beethoven’in ölümsüz eserleriyle karşınızda olacağız.Ayrıca konserde Bach ailesinin bir diğer üyesi, Johann Sebastian Bach’ın oğlu olan Carl Philipp Emanuel Bach’ın “mi minör senfonisi” çalınacak.

Bach “Brandenburg Konçertosu” , Beethoven “Eroica”
Çoksesli müzikte çığır açan barok dönem bestecisi Johann Sebastian Bach’ın “concerto grosso” stilinde yazdığı Brandenburg konçertolarından (6.) altıncısı, orkestramız viyola sanatçıları Aslıhan Kupşi ve Şirin Hasanova’nın solistliğinde seslendirilecek.
Büyük besteci Beethoven’ın, özgürlük ve eşitlik düşüncelerini ustaca işlediği ikinci olgunluk dönemi eseri “Eroica” (Kahramanlık) başlıklı 3. senfonisini, BBDSO şefi Dağhan Doğu’nun yönetiminde orkestramızdan dinleyeceksiniz. 

Bursa Senfoni Orkestrası Programı

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook hesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı