Sheraton Bursa Hotel
Eker Efsane Yoğur

Bursa İl Halk Kütüphanesi

Bursa İl Halk Kütüphanesi

2016 yıl sonu itibari ile kütüphane dermesinde yaklaşık 75000 materyal bulunmaktadır. Kütüphanemizde kitapların yanı sıra, çeşitli konuları içeren süreli yayınlar, günlük gazeteler ve kitap dışı materyal olarak çeşitli eserlerin CD formatlı hali ile birlikte görme engelli okuyucuları için de Braille alfabeli eserlerde mevcuttur.

Zengin bir gazete arşivine sahip olan kütüphane, özellikle yerel gazete arşivi bağlamında 60 yıllık bir geçmişe sahiptir. Kütüphane arşivinde bulunan yerel gazeteler ; Ant – Yeni Ant, Bursa’nın Sesi, Doğrudan Hakimiyet, Milletindir Hakimiyet, Bursa Marmara, Bursa Haber, Olay, Yeni Dönem, Hayat, Kent, Bursa Hakimiyet, Meydan gibi Bursa’da son 60 yılda çıkmış olan gazetelerdir. Bunun yanı sıra çeşitli dönemlere ait ulusal gazetelerin de arşivleri kütüphanemizde mevcuttur.

Bursa İl Halk Kütüphanesi
Bursa İl Halk Kütüphanesi

Adres : Karaağaç Mahallesi İpekçilik Caddesi No:40, 16360 Yıldırım/Bursa

Tel : 0224 326 79 09

Çalışma Saatleri:

Hafta içi 09:00 18:00

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook ve Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı