Neskar Otomotiv
Ted Bursa Koleji
Eker Efsane Yoğur

Bir İnce Sızı Nisan 1915

Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu

Bir İnce Sızı Nisan 1915

Saat: 20:00 Tarih:  1, 2 Mart 2019

Saat: 15:00 Tarih:   2 Mart 2019

Yer: Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu AVP Sahnesi

BİLET AL 

Bir İnce Sızı Nisan 1915

Bir İnce Sızı Nisan 1915

Bursa Devlet Tiyatrosu, yakın tarihin en çalkantılı yıllarını Avp sahnesine taşıyor.

Adnan Erbaş’ın yönettiği, Tufan Gündüz’ün kaleme aldığı ve Faruk Emre Özünlü ile birlikte sahneye uyarladığı “Bir İnce Sızı Nisan 1915” oyununda; Çanakkale Destanı ve Ermeni Olayları trajik insan hikâyeleri eşliğinde anlatılıyor.

25 Aralık’ta prömiyer yapacak ve sezon boyunca devam edecek.

Oyunun dekor tasarımı; Özlem Karabay, kostüm tasarımı; İnci Kangal Özgür, ışık tasarımı; Ali Karaman, müzikleri ise Gürkan Çakıcı imzası taşıyor.

Bir İnce Sızı Nisan 1915

Dev bir kadronun görev aldığı oyunda başlıca rolleri; Erkan Erdem, Emre Nurettin Örük, Harun Türköz, Cenk Turan, Kemal Okur, Can Yıldırım, Kerim Çağrı Zora, Aşkın Kürsat, Adnan Tunalı, Melike Ergüzen, Öykü Esendemir, Ömer Naci Topcu, Orhan Ergün, Çağrı Dulun, İbrahim Şahin, Acan Ağır Aksoy, Erem Nalcı, Murat Divitçioğlu, Erdem Erdoğan, Akif Oktay, Salih Cem Şener, Murat Emrah Kanra, Emre Usta, Tarkan Rast, Suat Çelikkökü, Zeynep Yılmaz oynuyor.

Bursa Devlet Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Arzu Tan Bayraktutan, “Oyun, Bursa Devlet Tiyatrosunun en prestijli oyunlarından biri olacak, tüm sanatseverleri tiyatromuza davet ediyor, özellikle ortaokul ve lise öğrencilerinin izlemelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Bir İnce Sızı Nisan 1915

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı  Facebook  hesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

 

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı