Bıçağın sanatkarlarına ödüller…

Bıçağın sanatkarları ödüllendirildi

Bursa bıçağının yeniden dünyanın gündemine girmesini hedefleyen 6. Bursa Bıçakları Tasarım Yarışması’nın ödülleri törenle sahiplerini buldu.

Bursa Bıçak Müzesi’nde düzenlenen törende birincilere 10’ar bin TL para ödülü ile dizüstü bilgisayar, ikincilere 8 bin TL para ödülü ile tasarım tableti, üçüncülere 6 bin TL para ödülü ile tasarım seti, mansiyon alanlara da 3’er bin TL para ödülü hediye edildi.

Büyükşehir Belediyesi’yle Bursa Bıçakçılar Derneği tarafından düzenlenen ve bu yıl 6. gerçekleştirilen Bursa Bıçağı Tasarım Yarışması; mutfak ve kasap bıçağı seti, kılıç e hançer, av bıçağı seti, çakı seti, testere seti, döner-pastırma-börek-satır bıçağı seti ve öğrenciler için açılan ‘tasarım’ bölümüyle 7 kategoride düzenlendi. Organizasyonda birincilikleri Recep Aykut Yaren, Turgut Aydemir, Fatih Güven, Ahmet Gülşen, Kazım güven, Ekrem Durmaz ve Metehan Çakır aldı. İkinciler Muharrem Fazliç, Selahattin Alma, Cem Emir, Ferit Demirtaş, Recep Cosun, Saffet Keremsoy ve Onur Yamaç oldu. Üçüncülükleri ise Bahaettin Ünal, Yusuf Karagülmez, Erol Çetintaş, Celil Demirtaş, Nejat Sevim, Yavuz Uçar ve Muhlise Tuana Ak elde etti.

 

 

Yorumlar

comments

Bunu da sevebilirsin

Bursa bıçağı - Engin Çakır

Bursa Bıçak Müzesi

Bursa Bıçak Müzesi, Osmangazi ilçesinde bulunan 1700 ve 1800’lü yıllara ait 2 yapıyı sıfırdan düzenlenerek …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X