Eker Efsane Yoğur
Sheraton Bursa Hotel

Beni Bekleme Kaptan

Beni Bekleme Kaptan

Yer: Nazım Hikmet Kültürevi

Tarih: 27 Nisan 2019 – Cuma  Saat: 15.00 ve  20:00

Bilet fiyatları: 15 TL – tam, 10 TL – öğrenci, 7,5 TL – matine

BİLET AL

Beni Bekleme Kaptan

Beni Bekleme Kaptan

BENİ BEKLEME KAPTAN! “giderayak bir Nâzım oyunu”

Yazan: Beliz Güçbilmez / Yöneten: Uluç Esen

Dekor / Işık Tasarım: Cem Yılmazer

Koreografi: Cihan Yöntem

Kostüm Tasarım: Rabia Kip

Müzik: Oktay Köseoğlu

Animasyon Tasarım: Zülfikar Soylu, Tuğçe Vidinliler

Yönetmen Yardımcısı: İbrahim Ersoylu

Oynayanlar: Adem Mülazim, Ayşe Gülerman, Barış Ayas, Batuhan Pamukçu, Gökhan Kum, Melisa İclal Yamanarda, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Oğulcan Arman Uslu, Oğuzhan Ayaz, Pınar Hande Ağaoğlu, Zeynep Çelik Küreş ve Metin Coşkun

Beni Bekleme Kaptan! İstanbul ve memleket hasretiyle yanan Nâzım Hikmet’in sandalcıya söylediğidir. Çok yorgundur sahiden, bedeni de kalbi de yorgundur artık. Hep hayalini kurduğu o “çınarlı, kubbeli mavi bir liman”a çıkacak vakti de hali de kalmamıştır. Gitmekle kalmak arasında, ülkesinden gelecek sevinçli haberleri ona getirecek posta kutusunun başında, bir Moskova şafağında, sıkışan kalbiyle sırtını bir duvara vermiş dostlarını, sevdiklerini, mücadelesini ve yazdıklarını hatırlamaktadır. Beliz Güçbilmez’in yazdığı oyun, bilincin yitirilmeden önce son kez hayatın ve dünyanın üzerinden kuş uçumu geçişini anlatıyor. Tren raylarının üzerinden bir tren gibi – bir tren ile- ve dalgalı ya da sakin denizlerden, “henüz batmamış ama bir dakika sonra batacak bir kayık gibi” – bir kayık ile – geçişini ya da. Nâzım, giderayak, son bir kez, ömrüne bakıp “Severmişim meğer” diyor.

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Konser Bursa / Sinema Bursa / Tiyatro BursaFuar Bursa / Diğer Etkinlikler / Çocuk Etkinlikleri

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebookhesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında…  Ayrıca Instagram’da fotoğraf ve videolarını #dergibursa ile etiketleyenlerin çalışmaları Bursa ile paylaşılıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı