Eker Efsane Yoğur
Sheraton Bursa Hotel
Neskar Otomotiv
Ted Bursa Koleji

Barbara’nın Doğumu

Barbara’nın Doğumu

Saat: 20:00 – Tarih:  13 Nisan 2019

Saat: 15:00 – Tarih: 13 Nisan 2019

Yer: Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu – AVP Sahnesi

Bilet fiyatları: Salon, Tam 12 TL / İndirimli 7,5 TL, Balkon 7,5 TL

 

Barbara’nın Doğumu

Barbara’nın Doğumu

Bursa Devlet Tiyatrosu, savaşın yıktığı kadınları, ‘kadın yazar ve kadın yönetmenin’ bakış açısıyla sahneye taşıyor.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün ’12 yerleşik bölgede 12 kadın yazarın ilk oyunu’ projesi kapsamında Bursa Devlet Tiyatrosu, Duygu Ergun’un yazdığı, Ece Okay’ın yönettiği ‘Barbara’nın Doğumu’ eserini seyirciyle buluşturmak için gün sayıyor.

Provaları tüm hızıyla süren ve 16 Ekim’de prömiyer yapacak olan oyunda, bir Alman askeriyle Polonyalı bir kadının aşkından doğan Barbara’nın ve onu büyüten teyzesi Olga’nın, savaş sonrası yalnızlık, yoksulluk ve umutsuzlukla sarılı dünyalarında bir yaşam kurma çabaları anlatılıyor.

Oyunda Arzu Tan Bayraktutan, Ufuk Şener,Melike Ergüzen, Ege Seçkiner, Nurettin Örük, Öykü Esendemir, Gizem Türköz, Adnan Tunalı ve Durul Can Yaman rol alıyor. Oyunun dekor tasarımını Selim Cinisli’ye, kostüm tasarımı Özge Akarsu’ya, ışık tasarımı Ali Karaman’a ait. Müzikler Burçak Çöllü’nün, görsel tasarım ise Defne Sesin Okay Fırat’ın imzasını taşıyor.

Oyunun yönetmeni Ece Okay, Devlet Tiyatrosu’nun, kadın yazarların ve kadın yönetmenlerin çalışmalarının desteklenmesinden son derece mutlu olduğunu belirterek, ‘Bu anlayışın özellikle önemsendiğini duyumsayarak çalışmak özgürlük alanını genişletiyor’ dedi.

Bursa Etkinlikleri

Konser, sinema, tiyatro, festival, fuar, söyleşi, çocuk tiyatrosu, gösteri, imza günü, sempozyum veya sergiler… Bursa’da olup biten ne varsa Bursa Etkinlikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güncel, bilet alınabilen, takvim sırasıyla sunulan, kategoriler ile ayrışan sayfamızdan doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Üstelik sadece tek bir mekanı değil, şehirdeki birçok etkinlik noktasını tek bir çatıda bulabilirsiniz.

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook hesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı