Eker Efsane Yoğur
Sheraton Bursa Hotel

Arkadaşlığın Mucizesi

Tiyatro Simorgh - 23. Uluslarası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

Arkadaşlığın Mucizesi

Yer: Akpınar Kültür Merkezi

Tarih: 22 Ekim 2018

Saat: 11.00 / 14.00

Ücretsizdir.

Arkadaşlığın Mucizesi

Arkadaşlığın Mucizesi

Yazan: Mohammad BOROUMAND
Yöneten: Mohammad BOROUMAND
Oyuncular: Amir Javdani ZARIN, Aram NEYESTANI, Delaram KAFASHZADE, Mehroo OKHOVAT, Saba MEHR, Shervin REZAEI
Yaş Grubu: 8 – 14 Yaş
Dil: Sözsüz
Süre: 45 Dakika

Fırtınadan etkilenen Kakoli isimli bir kuş her ağaçtan sığınma için yardım talep eder. Ağaçların çoğu bu talebi reddeder. Sadece çınar ağacı Kakoli’ye yardım eder ve böylece aralarında bir dostluk başlar. Kakali ağacın dalları arasına yuva yapar, göçmen bir kuş olmasına rağmen göç etmez ve ağaca şarkılar söyler. Bir gece bir balta ağacı keser ve çınar bir anda korkuluk olmuştur. Kuş her yerde arkadaşını arar ama bulamaz ta ki bir gün göç ederken bir korkuluğun kokusundan onun çınar olduğunu anlayana kadar. Göç etmesi gerektiğinden dolayı korkuluğa geri geleceğine dair söz verir. Korkuluk onu tüm kış bekler. Kuş döndüğünde ise arkadaşını bir çınar fidanı olarak bulur ve aralarındaki dostluk sonsuza kadar sürer.

Bursa Etkinlikleri

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook hesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Kapalı