Sheraton Bursa Hotel
Butur Turizm Fuarı 2018
Teknik Oto
Montania Hotel
Özel Zeynep Anaokulu

39 Basamak

Bursa gösterimi

39 Basamak

Tarih: 1 Nisan 2018 – Pazar

Yer: Atatürk Kongre Kültür Merkezi – Osmangazi Salonu

Saat: 19:00

Bilet fiyatları: 1. Kategori – 78.50 TL, 2. Kategori – 67.00 TL, 3. Kategori – 56.00 TL

BİLET AL

39 Basamak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır.
– 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.

39 Basamak

1935 Ağustos’u, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını dağıtmak üzere bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. Hannay, o gece tiyatroda gizemli güzel Annabella’yla (Demet Evgar) tanışır ve kendini Londra’dan İskoçya’ya uzanan çok komik, heyecanlı, hareketli, çılgın bir casusluk serüveninin ortasında bulur. Bu serüvende ise onlara pek çok rolle karşımıza çıkan soytarılar (Okan Yalabık ve Bülent Şakrak) eşlik eder.

Sergilendiği her ülkede seyircinin yoğun ilgisiyle karşılaşan 39 Basamak, 9 sene boyunca aralıksız olarak sahnelendiği West End’in en uzun soluklu yapımlarından biri olmuştur. Alfred Hitchcock, John Buchan’ın 39 Basamak adlı romanını filme çekerken bu gerilim romanının heyecan yüklü atmosferine, incelikli ama geri planda duran bir mizah dozunu eklemeyi de ihmal etmemiştir. Patrick Barlow, 39 Basamak’ı tiyatroya uyarlarken bu mizah anlayışını alabildiğine öne çıkarmış, gerilim atmosferinin çevrelediği alabildiğine çılgın bir komedinin izini sürmüştür.

Geleneksel komedi anlayışının vazgeçilmez ögeleri; dinamik ve durmak bilmez bir aksiyon, olmayacak ama harikulade teatral raslantılar, yaptıkları ile yapmak istedikleri birbirine uymayan karakterler, binbir kalıba giren oyuncular, bu uyarlamada ustalıkla bir araya getirilmiş. Patrick Barlow bu uyarlamayı yaparken Alfred Hitchcock izleğini sahne sahne takip etmiş, romandan çok filmin, Hitchcock’un uyarlamasını sahneye getirmiş.

Yazan: Patrick Barlow

Çeviren: Mehmet Ergen

Yöneten: Mehmet Birkiye

Oynayanlar: Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak, Okan Yalabık

Dekor Tasarım: Efter Tunç

Kostüm Tasarım: Ayşegül Alev

Işık Tasarım: Cem Yılmazer

Hareket Düzeni: Alpaslan Karaduman

Kukla Tasarım: Candan Seda Balaban

Yapım Koordinatörü: Zeynep Balkan

 

Bursa Etkinlikleri

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook ve Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Close