Eker Efsane Yoğur
Sheraton Bursa Hotel

100

Tiyatro Oyunu

100

Tarih: 28 Kasım 2018 – Çarşamba

Yer: Yüzüncüyıl Eğitim ve Sanat Merkezi

Saat: 20:30

Bilet fiyatları: Tam 30 TL, Öğrenci 20 TL (Kontenjan 40 kişi)

* Biletler Nazım Hikmet Kültür Merkezi gişesinde.
100
100

Gabriel Garcia Marquez’in Yüzyıllık Yalnızlık romanından esinlenerek yazılan “100”, Marquez’in “İnsanın yaşadığı değildir hayat. Aslolan hatırladığı ve anlatmak için nasıl hatırladığıdır.” sözünden yola çıkarak dört karakterin içsel yolculuğuyla, seyircisinin aklını ruhunun derinliklerine indirerek kurcalar.
Oyun ölümden sonra gidilen bir “boşluk”ta başlar. Buraya gelenler belirli bir süre içerisinde hayatlarından tek bir anı saçipsozsuzluğa bu tekrar eden anının içinde yaşama şansına! sahip olacaklardır. Ketu, Sophie, Alex ve Nia anılarını seçmeye çalışırken onlara rehberler eşlik ederler. Tüm karakterler kendi anılarını kendi hatırladıkları gibi tekrardan yaşarlar. Oyun boyunca karakterlerle birlikte seyirci de kendine o tek soruyu yöneltir. “Hangi anım daha değerli?

Yazan: Neil Monaghan, Diene Petterle, Christopher Heimann
Çeviren: Aslıhan Evrensel
Düzenleyen ve Yöneten: Sinan Işık
Oynayanlar: Atakan Pireci, Dilan Yılmaz, Ecem İzer, Mehmet Can Özkenar, Sinan Işık, Yahya Altun

Tiyatroan

  • Tek perde, 75 Dakika
  • 16 yaş ve üzeri seyirciler için uygundur.

Not: Oyunda flaşör kullanıldığı için epilepsi nöbeti geçirme riski bulunmaktadır. Bu tür rahatsızlığı bulunanlara, kendi sağlıklarına zarar vermemek için bilet satışı yapılmamaktadır.

Bursa Etkinlikleri

Bursa Konserleri / Bursa Tiyatroları / Bursa Sinemaları / Bursa Fuarları / Diğer Etkinlikler

“Sosyal kentin sosyal medyası” sloganıyla Dergi Bursa; www.dergibursa.com.tr internet adresinden ulaşabileceğiniz tüm Bursa etkinliklerini, sosyal medya hesapları aracılığı ile de sizlere hatırlatıyor.

Dergi Bursa‘yı Facebook hesabından takip edebilirsiniz. Bursa’nın en güzel fotoğrafları instagram hesabımız @dergibursa‘da yayında… Ayrıca kendi fotoğraflarını Instagram’da #dergibursa ile etiketleyenler sürpriz hediyeler kazanıyor. Bursa’nın nabzını bu sayfalardan takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Yorumlar

comments

Etiketler
Kapalı